Kursy dokształcające dla nauczycieli oraz amatorów botaniki i mikologii

Biologia i przyroda w szkole - warsztaty dla nauczycieli

Uczysz w szkole przyrody albo biologii? A może dopiero zaczynasz przygodę z edukacją? Chcesz pokazać swoim uczniom ciekawe eksperymenty, ale nie masz pomysłów lub ograniczają Cię finanse? Masz kłopot z rozpoznawaniem roślin i zwierząt? Przyjdź na nasz kurs! Nauczymy Cię zasad wykonania zielnika. Wyjdziemy z Tobą na spotkanie z przyrodą na łąkę i do lasu. Zajrzymy w głąb komórki, a nawet wyciągniemy z niej DNA. Odbędziemy wspólnie naukową podróż od bieguna po pustynię. Przypomnimy zasady prowadzenia obserwacji przyrodniczej i planowania eksperymentów.

WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty terenowe z botaniki

Wyjdź z nami do lasu i na łąkę. Zobacz co kwitnie wczesną wiosną, a co w lecie. Poznaj najcenniejsze rodzime rośliny, a także gatunki obce, które zagrażają naszej szacie roślinnej. Poznaj wspólne cechy gatunków zaliczanych do tych samych rodzin i naucz się je rozpoznawać. Dlaczego do rozpoznania rośliny potrzebny jest klucz? A może jednak wystarczy aplikacja na telefon? Gdzie znaleźć rumianek, miętę, podbiał... i czy w dzisiejszych czasach zastosowanie znajduje przywrotnik? Czy róża rzeczywiście ma kolce, a na przydomowym trawniku znajdziemy mnóstwo mleczy? Po co botanikowi lupa? Jak zrobić zielnik, by służył nam przez długie lata? Na naszym kursie odpowiemy na te i wiele innych pytań. Zapraszamy!

WIĘCEJ INFORMACJI

Grzyby, porosty i śluzowce - warsztaty terenowe

Jeśli chcesz wiedzieć jak odróżnić grzyby jadalne od trujących, jakie cechy mają znaczenie przy ich identyfikacji i poznać tajemnice ich ekologii - przyjdź do nas i skorzystaj z naszego doświadczenia. Jeśli interesuje Cię jak grzyby wykorzystują symbiozę z glonami do zasiedlania kory drzew i powierzchni skał - wyjdź z nami w góry i poznaj je osobiście. Jeśli chcesz wejść w mikroświat śluzowców, tajemniczych organizmów uważanych kiedyś za grzyby - zajrzyj z nami do kłód i pniaków.

WIĘCEJ INFORMACJI