Kursy dokształcające dla nauczycieli oraz amatorów botaniki i mikologii

Biologia i przyroda w szkole - warsztaty dla nauczycieli

Uczysz w szkole przyrody albo biologii? A może dopiero zaczynasz przygodę z edukacją? Chcesz pokazać swoim uczniom ciekawe eksperymenty, ale nie masz pomysłów lub ograniczają Cię finanse? Przyjdź na nasz kurs! Wspólnie zajrzymy w głąb komórki, a nawet wyizolujemy z niej DNA. Przypomnimy zasady prowadzenia obserwacji przyrodniczych i planowania eksperymentów.
Termin zgłoszeń do 17.04.2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

Praktyczny kurs identyfikacji roślin naczyniowych

Dlaczego do rozpoznania rośliny potrzebny jest klucz? A może jednak wystarczy aplikacja na telefon? Jakie cechy wspólne mają rośliny reprezentujące te same rodziny? Jak zrobić zielnik, by służył nam przez długie lata? Na naszym kursie odpowiemy na te i wiele innych pytań. Zapraszamy na kurs!
Termin zgłoszeń do 8.05.2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

Grzyby - warsztaty terenowe

Chcesz wiedzieć jak odróżnić grzyby jadalne od trujących? Zastanawiasz się, jakie cechy mają znaczenie przy ich identyfikacji? Chciałbyś poznać tajemnice ich ekologii? Wyjedź z nami w góry i skorzystaj z naszego doświadczenia!
Termin zgłoszeń do 26.08.2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

Porosty - warsztaty terenowe

Zastanawiasz się gdzie szukać porostów? Chcesz wiedzieć, jakie cechy mają znaczenie przy ich identyfikacji? Chciałbyś poznać różnorodność tej grupy organizmów? Wyjedź z nami w góry i skorzystaj z naszego doświadczenia i wiedzy! Pokażemy Ci jak fotografować porosty, aby Twoje fotografie wzbudzały zachwyt.
Termin zgłoszeń do 3.09.2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty terenowe z botaniki

Wyjdź z nami do lasu i na łąkę. Zobacz, co kwitnie wczesną wiosną, a co w lecie. Poznaj najcenniejsze rodzime rośliny, a także gatunki obce, które zagrażają naszej szacie roślinnej. Poznaj wspólne cechy gatunków zaliczanych do tych samych rodzin i naucz się je rozpoznawać.
Jak zrobić zielnik, by służył nam przez długie lata? Na naszym kursie odpowiemy na to i wiele innych pytań.
Zapraszamy na kolejną edycję w 2020 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI